Цената на бензинот се намалува од 109 на 108,5 денари, за половина денар поевтинува и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика соопшти дека од вечерва по полноќ цената на бензинот од 95 октани и на дизел - горивото се намалува за половина денар, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 0,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 1,00 ден/лит. ...
| | веќе видена | слични

Во согласност со методологијата за утврдување на цените на горивата во нашата земја, Регулаторната комисија за енергетика ја донесе најновата одлука за ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
сите 244 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
сите 437 | | | веќе видена

За Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, утрешното отворање на новиот бугарски културен клуб „Цар Борис Трети“ е провокација и повика на масовен протест ...
сите 103 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Во престрелката што се случи денеска во градинка во Тајланд загинаа најмалку 32 лица – од кои повеќе од 20 деца, а замасовниот напад осомичен е Пања Камраб ...
сите 42 | | | веќе видена

Русија инсистира на тајно наместо јавно гласање во Генералното собрание на ОН, каде следната недела ќе се разгледува нацрт-резолуцијата против руската анексија ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на бензинот се намалува од 109 на 108,5 денари, за половина денар поевтинува и дизелот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: