МЗШВ: Дополнителна субвенција од 5.760 денари по хектар за сите земјоделци кои имаат еден или повеќе хектари површина со житни култури

8 копии

Националниот план за производство на храна содржи мерки за директна поддршка на земјоделците, со акцент на житните култури. Обезбедена е дополнителна ...
| | веќе видена | слични

Платежната агенција до крајот на јули треба да го објави првиот оглас од ИПАРД програмата за оваа година. Поддршката е за инвестиции во основни средства и за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој –АФПЗРР реализираше повеќе исплати на мерки од Националниот план за производство на ...
| | веќе видена | слични

Исплата е извршена кон 1 615 апликанти во вкупна вредност од 72,1 милион денари од мерката предвидена со Интервентниот фонд за предадено јагне во регистриран ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пристигнати се вкупно 691 апликација на четирите јавни огласи за доделување под закуп на земјоделско земјиште до три хектари кои ги распиша Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шуарство и водостопанство Љупчо Николовски најави нов ИПАРД повик за преработувачка индустрија во износ од 5 милиони евра кој се ...
| | веќе видена | слични

Првиот јавен оглас содржи вкупно 529 хектари, распоредени во 10 региони низ државата за производство на добиточна храна за период до 15 години. Парцелите се со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Дополнителна субвенција од 5.760 денари по хектар за сите земјоделци кои имаат еден или повеќе хектари површина со житни култури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: