Бектеши: Солидарност мора да постои – да им се помогне на оние кои им е најнеопходно

– Не може да биде ист товарот и за домаќинства со минимални примања и за оние со повисок приход, солидарност мора да постои. Во време на криза, како оваа, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Енергетскиот сектор во Северна Македонија се соочи со навистина тежок период како резултат на сите кризи што ја зафатија не само нашата земја, туку и целиот ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа, ние како земја продолжуваме да ги фокусираме нашите политики поврзани со енергијата на здрава и чиста животна средина, како и енергетска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествува на неформален Министерски состанок на Енергетската заедница којшто ќе се одржи во Баден, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Агенцијата за вработување Беким Мурати денеска ќе ги врачат договорите на одобрените апликанти од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ја следиме состојбата на терен со цените и на енергенсите и на основните прехранбени производи. Ќе има мерки и казни против оние фирми кои ја злоупотребуваат ...
| | веќе видена | слични

Ќе има мерки против оние фирми кои ја злоупотребуваат ситуацијата со енергетската криза, кажа, министер за економија Крешник Бектеши во Студио 10. – Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, коментирајќи го воведувањето на блок тарифите за електрична енергија, уште еднаш повтори дека солидарност мора ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 338 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 328 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, вели дека за вчерашните свирежи и навреди за време на интонирањето на бугарската химна на натпреварот во ...
сите 95 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Солидарност мора да постои – да им се помогне на оние кои им е најнеопходно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: