Бектеши: Дополнителни мерки по усвојување на ребалансот на Буџетот

13 копии

Енергетскиот сектор во Северна Македонија се соочи со навистина тежок период како резултат на сите кризи што ја зафатија не само нашата земја, туку и целиот ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа, ние како земја продолжуваме да ги фокусираме нашите политики поврзани со енергијата на здрава и чиста животна средина, како и енергетска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествува на неформален Министерски состанок на Енергетската заедница којшто ќе се одржи во Баден, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Агенцијата за вработување Беким Мурати денеска ќе ги врачат договорите на одобрените апликанти од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ја следиме состојбата на терен со цените и на енергенсите и на основните прехранбени производи. Ќе има мерки и казни против оние фирми кои ја злоупотребуваат ...
| | веќе видена | слични

Ќе има мерки против оние фирми кои ја злоупотребуваат ситуацијата со енергетската криза, кажа, министер за економија Крешник Бектеши во Студио 10. – Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, коментирајќи го воведувањето на блок тарифите за електрична енергија, уште еднаш повтори дека солидарност мора ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ, свирежите за македонскиот јазик, за време на таканаречениот „Peace Festival“ на плоштадот Скендербег во ...
сите 224 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 152 | | | веќе видена

Федералното биро за истраги и Министерството за внатрешна безбедност на САД излегоа со предупредување дека сојузните безбедносни агенции се соочуваат со ...
сите 169 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 211 | | | веќе видена

Економските политики на Владата на СДСМ даваат резултат, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции, соопшти денеска ...
сите 142 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека Русија ќе направи сè што е потребно експертите од Меѓународната ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Дополнителни мерки по усвојување на ребалансот на Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: