ПУШКАТА ЈА НОСИ ПРЕКУ РАМЕНАТА И МИРНО ШЕТА НИЗ ТРГОВСКИОТ: Ова е напаѓачот во Копенхаген


Веднаш по пукањето, на социјалните мрежи се појавија слики и видеа од моментот кога вооружен маж минува низ трговски центар во Данска со пушка преку рамо пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници луѓе синоќа во Копенхаген им оддадоа почит на жртвите од пукотницата што викендов се случи во трговски центар во данската престолнина при што загинаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Локалните медиуми објавија снимки на кои се гледа како толпа преплашени луѓе бегаат од трговскиот центар додека истрели одекнаат во ходниците на прометниот ...
| | веќе видена | слични

22 годишен маж кој вчера во Копенхаген смртно застрела 3 лица и четири тешко рани е обвинет за убиство соопшти данскиот суд. Во нападот во трговскиот центар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данската премиерка Мете Фредериксен го осуди пукањето во трговскиот центар во Копенхаген, нарекувајќи го „ужасен напад”, јави ДПА. Таа ја повика јавноста да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПУШКАТА ЈА НОСИ ПРЕКУ РАМЕНАТА И МИРНО ШЕТА НИЗ ТРГОВСКИОТ: Ова е напаѓачот во Копенхаген

Од:
До кого (е-маил):
Порака: