Народна банка на работна средба со Централната банка на Црна Гора

3 копии

Делегација на Народната банка предводена од гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска, во периодот од 29 до 30 јуни, оствари работна посета на централната банка на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Време зa читање: 2 минути И покрај тоа што глобалното економско окружување носи крупни предизвици, носителите на економските политики преземаат силни мерки и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Време зa читање: 3 минути Во изминатите 30 години Народната банка ја одржа својата репутација на независна, стручна и кредибилна институција, која е столб на ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението на Народната банка на Македонија се информира за онлајн средбата на македонската гувернерка Анита Ангеловска-Бежоска, македонскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева на онлајн средба со гувернерката на Народна банка Ангеловска – Бежоска, премиерот Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични

Ова беше посочено од страна на поранешниот шеф на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во земјава за време на транзицискиот период, Бишваџит Банерџи. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Кристалина Георгиева, рече дека прогнозите за светската економија „значително се влошија“ од април, ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристалина Георгиева изјави дека изгледите за глобалната економија значително се намалуваат од април и дека ...
| | веќе видена | слични

Високата инфлација што е едно од клучните прашања како и предизвиците со коишто се соочуваат носителите на политиките веќе подолг временски период, во услови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка на работна средба со Централната банка на Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: