Престрелка во трговски центар во Копенхаген, неколку загинати и повредени


Данската полиција соопшти дека во Копенхаген биле застрелани неколку луѓе и дека едно лице е уапсено, додека градоначалникот на данската престолнина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници луѓе синоќа во Копенхаген им оддадоа почит на жртвите од пукотницата што викендов се случи во трговски центар во данската престолнина при што загинаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Локалните медиуми објавија снимки на кои се гледа како толпа преплашени луѓе бегаат од трговскиот центар додека истрели одекнаат во ходниците на прометниот ...
| | веќе видена | слични

22 годишен маж кој вчера во Копенхаген смртно застрела 3 лица и четири тешко рани е обвинет за убиство соопшти данскиот суд. Во нападот во трговскиот центар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Данската премиерка Мете Фредериксен го осуди пукањето во трговскиот центар во Копенхаген, нарекувајќи го „ужасен напад”, јави ДПА. Таа ја повика јавноста да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Загинаа три лица при вчерашното пукање во трговскиот центар во Копенхаген, соопшти данската полиција. Убиени се двајца млади, чија возраст не е прецизно ...
| | веќе видена | слични

Веднаш по пукањето, на социјалните мрежи се појавија слики и видеа од моментот кога вооружен маж минува низ трговски центар во Данска со пушка преку рамо пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, кој, меѓу другото, спречува споделување на доверливи информации на лица кои не ...
сите 157 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
сите 160 | | | веќе видена

Мултимилионската инвестиција и електричниот автомобил „E-Go“ кој ќе се произведува во ТИРЗ во Тетово е нашиот влог за идните генерации, објави денеска ...
сите 122 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 417 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Рускиот дипломат Михаил Улјанов ги повика Обединетите нации да интервенираат за да се осигура безбедноста на украинската нуклеарна централа Запорожјe, која е ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Престрелка во трговски центар во Копенхаген, неколку загинати и повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: