Пад на цената на нафтата на лондонскиот пазар минатата недела. се книжат првите загуби

На лондонскиот пазар минатата недела цената на нафтата благо падна, а во јуни ја забележа првата месечна загуба годинава, бидејќи трговците стравуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден за време на средбите со лидерите на земјите од Персискиот Залив во Саудиска Арабија има намера да ги убеди земјите од ОПЕК ...
| | веќе видена | слични

Просечната цена на бензинот во САД падна за 19 центи во текот на изминатите две недели на 4,86 долари за галон, објави Асошиетед прес. Аналитичарот Трилби ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата паднаа на меѓународните пазари во понеделникот под нивото од 105 долари, откако меѓу трговците повторно преовладува стравот од ширењето на ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата пораснаа на меѓународните пазари до 106 долари, бидејќи тесните резерви ги засенија стравувањата од рецесија што ќе ја уништи побарувачката. ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на глобалниот пазар продолжија да паѓаат во четвртокот, откако се зголемија ризиците од рецесија и загриженоста за намалената понуда. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Христијан Мицкоски му пропаднаа сите лаги, сите блокади, сите обиди за насилни и крвави сценарија. Заради лична корист, Мицкоски ги лажеше граѓаните, ги ...
сите 297 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 246 | | | веќе видена

На 07.08.2022 во 19.35 часот, во ОВР Струга приведени се И.В.(45) и Н.В.(22), двајцата од струшкото село Велешта, кои претходно на ул.„Партизанска“ во Струга, ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Примирјето меѓу Израел и Исламскиот џихад, што стапи на сила доцна синоќа, траеше во текот на ноќта, а израелската армија утринава објави дека ќе почне да ги ...
сите 196 | | | веќе видена

РБ Лајпциг наскоро треба да го официјализира враќањето на Тимо Вернер, но неколку извори пренесуваат дека „биковите“ успеала да ги победат гигантите ширум ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на цената на нафтата на лондонскиот пазар минатата недела. се книжат првите загуби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: