Со правилни консултантски услуги до поголем раст на компаниите и креирање нови работни места

Во периодот 2020-2021 година, со помош на консултантските услуги обезбедени преку ИМЕ програмата за плаќање по учинок , 40-тина македонски компании обезбедија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Позитивните промени, кои секој сака да ги види во своето опкружување, започнуваат во самите нас. Поединците го придвижуваат напредокот, а нивните акции ...
| | веќе видена | слични

Од 2014 година до денес, околу 5.000 компании управувани од жените на Западен Балкан добија финансиска и советодавна поддршка од ЕБОР и донаторите, кои им ...
| | веќе видена | слични

Во чест на 100-годишниот јубилеј, „Пивара Скопје“, заедно со своите вработени, ја одбележа реализацијата на новите инвестиции во најсовремена опрема и ...
| | веќе видена | слични

БАЛФИН Австрија почна со изградба на луксузен станбен проект во една од најексклузивните области во Виена, Австрија. Проектот вклучува два станбени објектa со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со правилни консултантски услуги до поголем раст на компаниите и креирање нови работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: