Стопанската комора и УСАИД со тригодишен проект ќе го поддржуваат приватниот сектор за регионална интеграција

Време зa читање: 3 минути Стопанската комора на Северна Македонија и УСАИД, во рамките на соработката која трае подолг период, на полето на економските ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стопанската комора ги презентираше сертификатни марки „македонски екстра квалитет“ и „традицонален македонски квалитет“, кои се воспоставуваат по барање на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Што се случи и како дојде до преструктуирањето на Комората? Кој и кога не напушти? Кој остана со нас? Кои нови форми ги создадовме? Кој произлезе од Комората? ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На само неколку дена пред одбележувањето на 100 години коморско организирање во нашата држава , на прес-конференција Стопанската комора на Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Сертификатни мaрки „македонски екстра квалитет“ и „традицонален македонски квалитет“ беа презентирани денеска во Стопанската комора, а се воспоставени по ...
| | веќе видена | слични

Кои нови форми ги создадовме? – Коморски сенат, Клуб 100, Совет за напредни технологии, Совет за унапредување на индустриското производство и извозот, Совет за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Монографијата за Стопанската комора на Македонија ќе ги најдете на едно место сите најзначајни иницијативи кои оставиле белег во македонската економија ...
| | веќе видена | слични

Tема на работната средба беше иницијативата за активности кои водат до поттикнување на иновативноста и конкурентноста на компаниите. #ДФИТР Халили на средбата ...
| | веќе видена | слични

Јелисавета Георгиева Јовевска е назначена за прв национален координатор за медијација. Таа е потпретседателка на Стопанската комора на Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 146 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 61 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанската комора и УСАИД со тригодишен проект ќе го поддржуваат приватниот сектор за регионална интеграција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: