Пендаровски: Предлогот е прифатлив, ниту е триумф ниту е дебакл


Прифакањето на францускиот предлог ќе ја крене бугарската рампа кон ЕУ и тоа е една од клучните причини за ставот на претседателот. Пендаровски со заштитен ...
| | веќе видена | слични

Ги доведовме луѓето во ситуација тие да не тешат и да ни кажат што сме, ко ние да не знаеме. Не знам од каде тој страв и таа фрустрација за нашиот идентитет. ...
| | веќе видена | слични

„Францускиот предлог за Македонија ѝ дава привилегија на Бугарија, да го контролира јавниот говор во македонското општество! Повикувајќи се на добрососедството ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Францускиот предлог за решавање на билатералниот спор меѓу Бугарија и Македонија не нуди почеток на македонската евроинтеграција, туку, напротив, отвора ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот јазик ќе стане официјален јазик на ЕУ, истакна на денешната прес-конференција координаторот на пратеничката група на Демократската унија за ...
| | веќе видена | слични

Согласно документите кои се дел од преговарачката рамка која Владата на Ковачевски ја прифаќа, Македонија ќе мора да ги смени учебниците, да го отвори Уставот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 230 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Украинските власти очекуваат дека руските сили ќе почнат да се повлекуваат од окупираните територии. Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика на ...
сите 112 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повеќе од 440 пати на вчерашното негово појавување пред суд се повикал на Петтиот амандман од Уставот на САД, ...
сите 97 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 130 | | | веќе видена

Денеска во 09.15 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Ресен и Надворешната канцеларија за криминалистички работи бил лишен од слобода ...
сите 173 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Предлогот е прифатлив, ниту е триумф ниту е дебакл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: