Безбедно лето: 66 санкции за мотоциклисти

4 копии
2 копии
4 копии

На поширокото тетовско подрачје во изминатите шест месеци од оваа година вкупно биле откриени и законски санкционирани 905 лица кои управувале возила без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мотоклубот „Мечки“ и отсекот за превенција од СВР Куманово, организираа сообраќајна поука и поделија летоци со едукативна содржина наменета за учесници во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи информира дека за време на засилена радарска контрола на улиците и патиштата низ Македонија казнети се 992 возачи. Од нив ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Ограничете го вашето присуство на улиците на Енергодар! Добивме информации за нови провокации од страна на окупаторите“, објави на Телеграм украинската ...
сите 300 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 144 | | | веќе видена

АМСМ соопшти дека на граничните преминиа „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу два часа за влез и излез од државата. На „Богородица“ времето на чекање за излез ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Безбедно лето: 66 санкции за мотоциклисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: