Николоски: Вечерва повторно пред Влада, да кажеме силно НЕ ЗА УЛТИМАТУМОТ!


4 копии

Гордо, сплотено, масовно илјадници кажаа НЕ ЗА УЛТИМАТУМ! Продолжуваме силно во одбрана на МАКЕДОНСКИТЕ НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ!, пишува во својата објава ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Меѓувладина конференција нема да се случи, тоа е исто така лага затоа што меѓувладина конференција би се случија само доколку и ако се промени Уставот. Имајќи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски во вечерашното интервју во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа, ги објасни трите чекори преку ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во вечерашното гостување во емисијата ,,Што не е јасно” на Алфа телевизија, зборуваше за реакциите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во ткн „француски предлог“ се создава една атмосфера која најмногу се сведува на тоа да се изигра на некој начин целиот процес, бидејќи власта нема храброст да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во вечерашното гостување во емисијата ,,Што не е јасно” на Алфа телевизија, зборуваше за реакциите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 768 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 356 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 112 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Вечерва повторно пред Влада, да кажеме силно НЕ ЗА УЛТИМАТУМОТ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: