Хајредини: Идејата за измени во Законот за банки е добра, но не очекувам дека политичарите ќе им се замерат на банките

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини го поздравува барањето за измени на Законот за банки иако остава простор за сомнеж дека истото ќе се ...
| | веќе видена | слични

Придавката македонски ќе може да се употребува слободно само пред зборовите криминал и корупција, гласи ироничниот коментар на поранешниот македонски министер ...
| | веќе видена | слични

Екс-министер за финансии Џевдет Хајредини го поздравува барањето за измени на Законот за банки бидејќи повеќе од јасно е дека на граѓаните им е особено важно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хајредини: Идејата за измени во Законот за банки е добра, но не очекувам дека политичарите ќе им се замерат на банките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: