Бугарите протестираа пред француската амбасада против предлогот

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за српска „Политика“ вели дека францускиот предлог за решавање на билатералниот спор меѓу Бугарија и ...
| | веќе видена | слични

Професорката Дарија Андовска со кратка анализа на бугарските барања кои се прифатливи за апологетите на власта. ,,Гледам дека владарите и застапниците на ...
| | веќе видена | слични

Бугарија како членка на ЕУ продолжува со национално обезличување на Македонците – овој пат и во Косово. Со децении, во областа Гора во Косово живеат Македонци, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бугарија ќе даде согласност за почеток на пристапните преговори на ЕУ со Албанија само ако добие гаранции за правата на бугарското национално малцинство, стои ...
| | веќе видена | слични

Бугарите уставотворен и државотворен народ во Македонија. Македонците во Македонија - неосвестени Бугари кои зборуваат на бугарски дијалект, Македонците во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 309 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 280 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарите протестираа пред француската амбасада против предлогот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: