Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!


Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот амбасадор во земјава Сирил Бомгартнер вели дека преговорите за постигнување на, како што нагласува, компромисниот предлог за кревање на бугарското ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Би било ужасно Албанија да го продолжи пристапниот процес за членство во Европската унија, а Македонија да остане надвор од него, оцени бугарскиот премиер во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од копретседателите на бугарската ВМРО и европратеник, Ангел Џамбазки ја коментираше темата протести во Македонија во студиото „Збори сега“ на БНТ. „Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тој контекст, нагласува дека поволностите што од членството ги има Бугарија, би требало да им се овозможат и на Албанија и Македонија.Како што јавува ...
| | веќе видена | слични

 Во интервју за БТВ, Петков вели дека од Македонија зависи дали ќе напредува на европскиот пат. -Она што во моментов се случува во Македонија е дека ним им е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дипломатски извори од Европската комисија на денешниот брифинг за новинарите одржан во Скопје велат дека не гледаат проблем во врска со тоа како е формулиран ...
| | веќе видена | слични

Било какви промени во преговарачката рамка ќе значат враќање на почетокот на нови преговори и нови барања во соогласност од 27 земји членки вклучиувајќи ја и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: