Новиот бугарски мандатар: Јасно е дека предлогот е пробугарски!


2 копии

Францускиот амбасадор во земјава Сирил Бомгартнер вели дека преговорите за постигнување на, како што нагласува, компромисниот предлог за кревање на бугарското ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Би било ужасно Албанија да го продолжи пристапниот процес за членство во Европската унија, а Македонија да остане надвор од него, оцени бугарскиот премиер во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од копретседателите на бугарската ВМРО и европратеник, Ангел Џамбазки ја коментираше темата протести во Македонија во студиото „Збори сега“ на БНТ. „Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тој контекст, нагласува дека поволностите што од членството ги има Бугарија, би требало да им се овозможат и на Албанија и Македонија.Како што јавува ...
| | веќе видена | слични

 Во интервју за БТВ, Петков вели дека од Македонија зависи дали ќе напредува на европскиот пат. -Она што во моментов се случува во Македонија е дека ним им е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дипломатски извори од Европската комисија на денешниот брифинг за новинарите одржан во Скопје велат дека не гледаат проблем во врска со тоа како е формулиран ...
| | веќе видена | слични

Било какви промени во преговарачката рамка ќе значат враќање на почетокот на нови преговори и нови барања во соогласност од 27 земји членки вклучиувајќи ја и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот бугарски мандатар: Јасно е дека предлогот е пробугарски!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: