Пендаровски го свика Советот за безбедност за францускиот предлог


Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Предлог-преговарачката рамка за Република Северна Македонија со Европската Унија, а која ја претстави Француското претседателство со Унијата е проследена во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се повторуваат сцени од блиското минато кога странци доаѓаа во Македонија за да и дадат поддршка на тогашната власт на тогашниот премиер Зоран Заев да го смени ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за тоа ја донесе Владата вчера на седница, откако ја разгледа Информацијата од Министерството за надворешни работи за предлогот, што стаса во ...
| | веќе видена | слични

Собраниската седница се уште не е закажана. Опозицијата бара шест забелешки да влезат во предлогот за да се заштити македонскиот идентитет. Собранието денеска ...
| | веќе видена | слични

Работната група на политичките партии за францускиот предлог не се договориле за нова средба, по вчерашната на која ниту еден од партиските претставници не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 143 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 123 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски го свика Советот за безбедност за францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: