Ердоган: Ќе ја имаме најмоќната војска во светот, не ги забораваме оние кои ни го свртеа грбот

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Атина остро реагира на јавното објавување на мапа од страна на највисоките функционери на партија која е партнер во турската владејачка коалиција на која ...
| | веќе видена | слични

Екстремната турска организација „Сиви волци“ му подарија на својот неофицијален лидер и владин партнер на Таип Ердоган, Бахчели, слика со мапа на која се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турските сили ликвидирале речиси 2.000 борци од Курдистанската работничка партија (ПКК) од почетокот на годината во операциите во северен Ирак и северна ...
| | веќе видена | слични

Шведската премиерка Магдалена Андерсон во неделата одби да ги демантира изјавите на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган дека нејзината влада, во напорите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Ќе ја имаме најмоќната војска во светот, не ги забораваме оние кои ни го свртеа грбот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: