Метин Хакверди: Добивте европски предлог кој го отвора патот кон ЕУ


Пратеникот на владејачката СПД во германскиот Бундестаг, Метин Хакверди вели дека предлогот за почеток на преговорите на Северна Македонија со ЕУ е „европски“ ...
| | веќе видена | слични

Организацијата НовАсном после анализата на т.н. Француски Предлог, изразува огромна загриженост декаи стиот е екстремно опасен по се што е македонско, дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешна претседателка на првата парламентарна зелена партија во Македонија, ДОМ – Демократска обнова на Македонија, Лилјана Поповска напиша отворено писмо до ...
| | веќе видена | слични

Поранешна претседателка на Демократска обнова на Македонија (ДОМ), Лилјана Поповска напиша отворено писмо до Европските Зелени во врска со францускиот предлог ...
| | веќе видена | слични

Историјата на човештвото познава херои и лидери. На секоја нација ѝ се потребни за опстојување и искористување на потенцијалот на државите. Хероите се дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дипломатски извори од Европската комисија на денешниот брифинг за новинарите одржан во Скопје велат дека не гледаат проблем во врска со тоа како е формулиран ...
| | веќе видена | слични

Било какви промени во преговарачката рамка ќе значат враќање на почетокот на нови преговори и нови барања во соогласност од 27 земји членки вклучиувајќи ја и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот амбасадор во земјава Сирил Бомгартнер вели дека преговорите за постигнување на, како што нагласува, компромисниот предлог за кревање на бугарското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Метин Хакверди: Добивте европски предлог кој го отвора патот кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: