Муцунски: Ова е истиот предлог од пред две недели, власта се обидува да го наруши достоинството на македонскиот народ, вечерва на протест одлучно да им кажеме НЕ


Една од најтешките работи е да се изборите за демократија, слобода и достоинство. Во рок од 48 часа имаме обид од владејачката коалиција предводена од СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Во тој контекст, нагласува дека поволностите што од членството ги има Бугарија, би требало да им се овозможат и на Албанија и Македонија.Како што јавува ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Поранешниот бугарски премиер Симеон Сакскобурготски, кој ја извршуваше оваа функција од 2001-2005 година, во интервју за „Нова“ вели дека честопати се прашува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ вели дека за нас реципроцитетот е најважен во имплементацијата на Протоколот. -Тој Протокол е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во денешното радио гостување на „Канал 77“ изјави дека чекањето на нов предлог не ...
| | веќе видена | слични

Владата преку своите криминалци се обиде да ве убие во текот на протестите, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 6 јули откако од плоштадот ...
| | веќе видена | слични

Денеска нема протести поради верскиот празник Курбан Бајрам, ќе продолжиме утре, а Владата треба да каже НЕ затоа што последниот предлог е класична асимилација ...
| | веќе видена | слични

Вчера беше таа прва блокада, помина се добро и успешно. Ќе продолжиме со протестите и блокадите за да ја разубедиме оваа корумпирана и ненародна власт да се ...
| | веќе видена | слични

Во интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за Прва.рс тој бара Владата да го послуша народот и да каже НЕ, затоа што последниот предлог не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 255 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Ова е истиот предлог од пред две недели, власта се обидува да го наруши достоинството на македонскиот народ, вечерва на протест одлучно да им кажеме НЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: