Павле Трајанов: Протоколот е контроверзен, да не се потпишува


12 копии

Во понеделник би можело да се знае кога ќе биде дебатата за францускиот предлог во македонското Собрание. На редовната понеделничка координација во Собранието ...
| | веќе видена | слични

На реакцииите на опозициските партиии дека во Собранието воопшто не е стигнат францускиот предлог, туку само еден лист хартија – информација за преговарачка ...
| | веќе видена | слични

Партиите ВМРО-ДПМНЕ и Демократски сојуз бараат претседателот на Собранието Талат Џафери да ја врати до Владата Информацијата за францускиот предлог, бидејќи не ...
| | веќе видена | слични

Најрано идниот викенд, во недела, а можеби ни тогаш, ќе се закаже собраниска седница за расправа по Информацијата од Владата за содржината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“ од претседателот на Собранието Талат Џафери бара да ја врати во Владата Информацијата за ...
| | веќе видена | слични

Нецела страница добивме вчера, мислам дека е тоа несериозен и неодговорен пристап. Претседателот на Собранието Талат Џафери не може ова да го прифати како ...
| | веќе видена | слични

Како Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“, денес испративме писмо до Претседателот на Собранието Талат Џафери со кое што бараме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Павле Трајанов: Протоколот е контроверзен, да не се потпишува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: