Заврши расправата за ребалансот на буџетот, не помина амандманот со барањето на ССМ

Предлог амандманот за линеарно зголемување на платите на вработените во јавниот сектор за 2.806 денари не помина на собраниската комисија за финансирање и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје/Охрид, 6. јули 2022 (ИНПРЕС) – Усвоена Информацијата за реализација на Проектот – Возобновување на Св. Климентовиот Универзитет на Плаошник, подготвена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнетиот Предлог за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2022 година претставува нов интегрален текст во кој Владата ги вгради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа 58-та редовна седница на која покрај премиерот Димитар Ковачевски и членовите на Владата присуствуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната седница Владата ја разгледа и ја усвои Информацијата за реализација на проектот „Возобновување на Светиклиментовиот универзитет на Плаошник“ ...
| | веќе видена | слични

Дополнетиот ребаланс на Буџетот е усвоен денеска на седница на Влада, а во него, како што информира Министерството за финансии, се вградени амандмани со кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 442 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 231 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Регулаторниот завод за енергетика одобри зголемување на цената на енергијата за 4,4 пати за потрошувачите од домаќинствата кои месечно трошат повеќе од 800 ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши расправата за ребалансот на буџетот, не помина амандманот со барањето на ССМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: