Османи: Ако кажеме „не“, ќе почнат меѓуетнички тензии

2 копии

Колку разлики можете да најдете помеѓу Францускиот предлог и претходните предлози во однос на потребата за имплементирање на договорите!, споделува министерот ...
| | веќе видена | слични

Наместо Бујар Османи и Артан Груби и други во Владата да не убедуваат колку е добар францускиот предлог, тие нека се откажат од албанскиот идентитет, порача ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за надворешни работои Бујар Османи синоќа изјави дека граѓаните имаат право на протести и на забелешки. Смета дека на протестите што веќе шести ден ...
| | веќе видена | слични

Тања Каракамишева, професорката по уставно право им предлага ан Бујар Османи и Артан Груби наместо да не убедуваат колку е добар францускиот предлог да се ...
| | веќе видена | слични

Професорката по уставно право Тања Каракамишева со предлог до министерот за надворешни работи Бујар Османи и до „првиот вицепремиер“ Артан Груби, кои неуморно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тензиите ги најавија од почеток. Прво велеа не може министер од оваа етничка заедница да решава за вакви прашања. Цело време се обидуваше да се внесе прашањето ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, во гостување на МТВ, истакна дека францускиот предлог и Протоколот се два неповрзани процеса . „Францускиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Отворањето на Уставот за внесување на бугарското малцинство ќе помине со потребното мнозинство во Собрание, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Хеа вели дека е негова одговорноста за загубениот меч од Брентфорд. Англија Манчестер јунајтед синоќа доживеа ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Ако кажеме „не“, ќе почнат меѓуетнички тензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: