Николоски: Вечерва од 19 часот пред Влада – да излеземе во одбрана на македонските национални интереси, јазик, историја и култура!


Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
14 копии

СДСМ и ДУИ се свесни дека ја немаат поддршката од народот и знаат дека работат спротивно на народната волја, тие се подготвени да направат национално ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Власта на СДСМ е исплашена од масовните протести и поддршката на граѓаните на Република Македонија, порача Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот Мицкоски бара цврсти гаранции од Софија за македонскиот идентитет и јазик, а СДСМ сака само да се слика. Дури и во монтираното видео на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Владата преку своите криминалци се обиде да ве убие во текот на протестите, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 6 јули откако од плоштадот ...
| | веќе видена | слични

Денеска нема протести поради верскиот празник Курбан Бајрам, ќе продолжиме утре, а Владата треба да каже НЕ затоа што последниот предлог е класична асимилација ...
| | веќе видена | слични

Вчера беше таа прва блокада, помина се добро и успешно. Ќе продолжиме со протестите и блокадите за да ја разубедиме оваа корумпирана и ненародна власт да се ...
| | веќе видена | слични

Во интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за Прва.рс тој бара Владата да го послуша народот и да каже НЕ, затоа што последниот предлог не ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог, протестите, инцидентите, но и тврдењето за обид за негово убиство беа темите на кои се осврна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Вечерва од 19 часот пред Влада – да излеземе во одбрана на македонските национални интереси, јазик, историја и култура!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: