Ковачевски: Македонскиот ќе биде официјален јазик на ЕУ, нема никакви фусноти и дополнувања


Премиерот Димитар Ковачевски преку објава на фејсбук ги демантира како што наведува, лагите и шпекулациите во врска со францускиот предлог, и порачува дека ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата има обврска да дебатира во Собранието и да придонесе во прифаќањето на францускиот предлог сметаат во владејачката СДСМ. Од партијата повикуваат ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара од спикерот Џафери да и го врати на Владата нецелосниот документ кој го добија за разгледување и го повторија нивното барање, францускиот ...
| | веќе видена | слични

Власта на СДСМ и ДУИ ја лажат македонската јавност. Со денови манипулираат и кријат што содржи протоколот договорен со Бугарија или ако сакате годишниот ...
| | веќе видена | слични

„Држи, не давај за модифицираниот француски предлог“. На улица протести со пауза поради празникот, во Законодавниот дом подготовки за расправа. В понеделник ...
| | веќе видена | слични

Сите парламентарни партии имаат одговорност пред граѓаните и пред државата, да се вклучат во процесот и преку дебата и конструктивност да придонесат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Со последниот европски предлог имаме чист македонски јазик во ЕУ, без додавки и фусноти, македонскиот идентитет е целосно заштитен , а историските прашања не ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник би можело да се знае кога ќе биде дебатата за францускиот предлог во македонското Собрание. На редовната понеделничка координација во Собранието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Македонскиот ќе биде официјален јазик на ЕУ, нема никакви фусноти и дополнувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: