Приведен криминалец од Струмичко, кај него се пронајдени вредни археолошки предмети


На 01.07.2022 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за сериозен криминал и кривични дела против културното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера по преземени мерки и активности на СВР Тетово во содејство со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика на МВР, во Полициска станица Тетово ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Секторот за внатрешни работи Тетово во координација и содејство со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика на МВР целосно расчисти два случаи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради сомнение дека се автори на коментари со заканувачка содржина со кои се промовирале или поттикнувале омраза и насилство на социјаните мрежи, во ...
| | веќе видена | слични

Расчистени два случаи на поттикнување омраза и насилство преку интернет. Министерството за внатрешни работи информираше дека секторот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 08.07.2022 во 04.45 часот на Граничен премин „Меѓународен Аеродром“ Скопје од полициски службеници е приведена Ф.Љ.(27) од Данска, која агресивно се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Полициски службеници од ОВР Ресен вчера ги лишија од слобода С.К.(34) и О.Б.(47), двајцата од Ресен. Тие се сомничат дека на 07.03.2022 извршиле кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 590 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен криминалец од Струмичко, кај него се пронајдени вредни археолошки предмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: