(ВИДЕО) Николовска: Три години MојДДВ, вративме 68 милиони евра назад кај граѓаните


„Мерката Мој ДДВ е една од најуспешните мерки од концептот Парите назад кај граѓаните што го реализира Владата предводена од СДСМ. За три години преку оваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје/Охрид, 6. јули 2022 (ИНПРЕС) – Усвоена Информацијата за реализација на Проектот – Возобновување на Св. Климентовиот Универзитет на Плаошник, подготвена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнетиот Предлог за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2022 година претставува нов интегрален текст во кој Владата ги вгради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа 58-та редовна седница на која покрај премиерот Димитар Ковачевски и членовите на Владата присуствуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната седница Владата ја разгледа и ја усвои Информацијата за реализација на проектот „Возобновување на Светиклиментовиот универзитет на Плаошник“ ...
| | веќе видена | слични

Дополнетиот ребаланс на Буџетот е усвоен денеска на седница на Влада, а во него, како што информира Министерството за финансии, се вградени амандмани со кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 197 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека од Манчестер Јунајтед сериозно размислуваат да го раскинат договорот на Кристијано Роналдо. Причината за ...
сите 160 | | | веќе видена

Вчера на автопатот Пријателство, во близина на клучка Петровец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А6“, со српска национална ознака, ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Николовска: Три години MојДДВ, вративме 68 милиони евра назад кај граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: