Во Бугарија без многу врева околу новиот француски предлог


2 копии

Бугарската центристичка партија „Продолжи ја промената“ објави дека не успеала да обезбеди поддршка од мнозинството во Парламентот за да предложи нова ...
| | веќе видена | слични

Асен Василев, кандидатот за премиер од Продолжуваме со промената (ПП) на досегашниот бугарски премиер Кирил Петков му го вратил неисполнетиот мандат за ...
| | веќе видена | слични

Попладнево средба оствариле Кирил Петков, Андреј Ѓуров, Никола Минчев и Асен Василев со Румен Радев. „БГНЕС“ пренесува дека Асен Василев, кандидатот за премиер ...
| | веќе видена | слични

Асен Василев, предложен за премиер на Бугарија од „Продолжуваме со промената“, најави дека на претседателот Румен Радев ќе му го врати истражниот мандат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 414 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Утринава во 9 часот на Граничниот премин Деве Баир полициски службеници го лишија од слобода Н.П.С. (34) од Плевен, Република Бугарија. По претходно преземени ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Бугарија без многу врева околу новиот француски предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: