Ердоган: Турција е подготвена да го извезе житото што ќе излезе од Украина

Турскиот претседател е подготвен повторно да разговара со Путин и Зеленски за прехранбените производи блокирани во украинските пристаништа. Турскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за одбрана на Грција, Никос Панајотопулос смета дека „безусловното доделување на македонски идентитет и македонски јазик на соседите, беше мега ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот министер за одбрана Никос Панајотопулос го спомена и надзорот на воздушниот простор на Албанија и Македонија од грчките воени авиони, објаснувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турција и понуди на Ерменија првата рунда преговори за нормализација на турско-ерменските односи да се одржи во Ереван, јавува турската агенција Анадолу. Ние и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Очигледно е дека континуираното зајакнување на нашата земја во сите области, во економијата, во дипломатијата, во одбранбените капацитети не го остава ...
| | веќе видена | слични

Годишната инфлација во Турција во јуни достигна 78,62 отсто, што е највисока од 1998 година, според официјалните податоци. Турскиот статистички институт објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 113 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Турција е подготвена да го извезе житото што ќе излезе од Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: