Пцуења, повици за предавство и протести, барање да се покаже Протоколот-се загрева атмосферата

И покрај поинаквата и подобро смислена тактика на власта да го претстави францускиот предлог како различен и подобар од претходниот, се погласни укажувањата од ...
| | веќе видена | слични

Академик Катица Ќулавкова смета дека во Македонија деновиве се збиднува историја а македонската нација покажува висока историска свест и самосвест. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ги повикувам претседателот на државата г-дин Пендаровски, премиерот на државата г-дин Ковачевски да кажат одлучно НЕ за овој предлог, да го заштитат својот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски смета дека францускиот предлог е штетен. Тој преку социјалните мрежи посочува дека од билатерален ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актуелниот член на комисија за борба против дискриминација и поранешен пратеник на СДСМ, Весна Бендевска преку социјалните мрежи изрази поддршка за народниот ...
| | веќе видена | слични

Поранешната пратеничка на СДСМ, Весна Бендевска, објави дека ќе присуствива на денешниот протест пред Владата од 19.00 часот против прифаќањето на условите од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И членови на СДСМ, кои порано биле на високи позиции во партијата, изразуваат поддршка за протестот против францускиот предлог што ќе се одржи вечерва во 19 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Христијан Мицкоски му пропаднаа сите лаги, сите блокади, сите обиди за насилни и крвави сценарија. Заради лична корист, Мицкоски ги лажеше граѓаните, ги ...
сите 253 | | | веќе видена

На 07.08.2022 во 19.35 часот, во ОВР Струга приведени се И.В.(45) и Н.В.(22), двајцата од струшкото село Велешта, кои претходно на ул.„Партизанска“ во Струга, ...
сите 217 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 113 | | | веќе видена

Лидерот на Исламски џихад, Зијад Нахалах еден ден по стапувањето на сила на прекинот на огнот, се закани дека ќе продолжи со нападите врз Израел доколку двајца ...
сите 205 | | | веќе видена

Најмногу увозна струја на македонскиот пазар продал словенечкиот гигант ГЕН-И преку својата скопска фирма за трговија. Оваа компанија со увезените количества ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пцуења, повици за предавство и протести, барање да се покаже Протоколот-се загрева атмосферата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: