За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест


Владата вчера почна широки консултации за францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава, најпрво со коалициските партнери. Веднаш по ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата има обврска да дебатира во Собранието и да придонесе во прифаќањето на францускиот предлог сметаат во владејачката СДСМ. Од партијата повикуваат ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара од спикерот Џафери да и го врати на Владата нецелосниот документ кој го добија за разгледување и го повторија нивното барање, францускиот ...
| | веќе видена | слични

Власта на СДСМ и ДУИ ја лажат македонската јавност. Со денови манипулираат и кријат што содржи протоколот договорен со Бугарија или ако сакате годишниот ...
| | веќе видена | слични

„Држи, не давај за модифицираниот француски предлог“. На улица протести со пауза поради празникот, во Законодавниот дом подготовки за расправа. В понеделник ...
| | веќе видена | слични

Сите парламентарни партии имаат одговорност пред граѓаните и пред државата, да се вклучат во процесот и преку дебата и конструктивност да придонесат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Со последниот европски предлог имаме чист македонски јазик во ЕУ, без додавки и фусноти, македонскиот идентитет е целосно заштитен , а историските прашања не ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник би можело да се знае кога ќе биде дебатата за францускиот предлог во македонското Собрание. На редовната понеделничка координација во Собранието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 432 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 96 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин очекува Ерлинг Халанд да постигне 30-40 погодоци оваа сезона, и на дефанзивците кои треба да го чуваат ...
сите 214 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 66 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: