Социјализација, физички активности и медицински услуги, „Феникс“ организира дневен престој за повозрасните

Сите повозрасни лица кои имаат потреба од дневен престој или пак потреба од социјализација, дружење, исполнет ден, психотерапија, на оние кои им фалат физички ...
| | веќе видена | слични

Д-р Кристијан Ристовски е стоматолог во хумана мисија кој помага на лица со попреченост. Низ неговата ординација поминале над 430 пациенти со аутизам, Даунов ...
| | веќе видена | слични

Болки во стомак и вкочанетост, отоци по прстите, крвави и болни столици - со овие тешки симптоми едногодишниот Марко Ташев од Кавадарци во моментот е ...
| | веќе видена | слични

- Има доживеано многу трауми за оваа една година колку што има и колку што бил во болница... Со болки во стомак и вкочанетост, отоци по прстите, крвави и болни ...
| | веќе видена | слични

Новороденче старо само десет дена со тежина од 2,7 килограми е во стабилна состојба во Клиничка болница „Аџибадем Систина“, откако по една од најтешките ...
| | веќе видена | слични

Три деца со ретки болести останаа без лекови а тендерот за новата годишна набавка се уште е во процедура. 12 месечно бебе два месеци чека анакинра а друг млад ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Социјализација, физички активности и медицински услуги, „Феникс“ организира дневен престој за повозрасните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: