Повеќе пари од поврат на ДДВ: Радовишанец и скопјанка на 98 години скенираат фискални сметки!


Лицата кои скенираат фискални сметки ќе добијат по 2100 денари на секои три месеци, наместо досегашните 1800. Новите измени ќе стапат на сила од јануари 2023, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје/Охрид, 6. јули 2022 (ИНПРЕС) – Усвоена Информацијата за реализација на Проектот – Возобновување на Св. Климентовиот Универзитет на Плаошник, подготвена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнетиот Предлог за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2022 година претставува нов интегрален текст во кој Владата ги вгради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа 58-та редовна седница на која покрај премиерот Димитар Ковачевски и членовите на Владата присуствуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната седница Владата ја разгледа и ја усвои Информацијата за реализација на проектот „Возобновување на Светиклиментовиот универзитет на Плаошник“ ...
| | веќе видена | слични

Дополнетиот ребаланс на Буџетот е усвоен денеска на седница на Влада, а во него, како што информира Министерството за финансии, се вградени амандмани со кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе пари од поврат на ДДВ: Радовишанец и скопјанка на 98 години скенираат фискални сметки!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: