ВРЕМЕ Е НА СОНЦЕТО ДА МУ ДАДЕМЕ ШАНСА Компанијата PiKCELL Group го освојува пазарот со македонски соларни панели


Македонија е земја која од сопствено производство задоволува помалку од половина од потрошувачката на електрична енергија. Секоја година се вложуваат многу ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шуарство и водостопанство Љупчо Николовски најави нов ИПАРД повик за преработувачка индустрија во износ од 5 милиони евра кој се ...
| | веќе видена | слични

Од 2014 година до денес, околу 5.000 компании управувани од жените на Западен Балкан добија финансиска и советодавна поддршка од ЕБОР и донаторите, кои им ...
| | веќе видена | слични

До крајот на септември треба да почне изградбата на новата фабрика на германската компанија „Гересхајмер“ која најави досега најголема инвестиција, 126 милиони ...
| | веќе видена | слични

Во чест на 100-годишниот јубилеј, „Пивара Скопје“, заедно со своите вработени, ја одбележа реализацијата на новите инвестиции во најсовремена опрема и ...
| | веќе видена | слични

БАЛФИН Австрија почна со изградба на луксузен станбен проект во една од најексклузивните области во Виена, Австрија. Проектот вклучува два станбени објектa со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Шведскиот производител на луксузни возила Volvo Cars планира да изгради нова европска фабрика во источна Словачка, изјави во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 272 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕ Е НА СОНЦЕТО ДА МУ ДАДЕМЕ ШАНСА Компанијата PiKCELL Group го освојува пазарот со македонски соларни панели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: