Од денеска поевтини дизелот, бензините останаа исти

5 копии
19 копии
5 копии
6 копии
10 копии

Референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во споредба со претходната пресметка бележат намалување во просек: кај бензините за 5,021%, кај ...
| | веќе видена | слични

Конечно позначително поевтинување на нафтените деривати. Од полноќ бензините поевтинуваат за 3 денари а дизелот за 2,5 денари, одлучи Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Утрово во 01.02 часот во СВР Битола е пријавено дека на крстосницата од ул.„Солунска“ и ул.„Никола Тесла“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед ...
сите 349 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 174 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

Мултимилионската инвестиција и електричниот автомобил „E-Go“ кој ќе се произведува во ТИРЗ во Тетово е нашиот влог за идните генерации, објави денеска ...
сите 122 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 150 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 303 | | | веќе видена

Тешкиот пораз на Манчестер Јунајтед од Брентфорд го загрижи и Рио Фердинанд, кој во својот подкаст зборувал за актуелната ситуација. Екс капитенот на „црвените ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска поевтини дизелот, бензините останаа исти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: