Ова е ПРОТОКОЛОТ со бугарските барања на македонско-бугарската меѓувладина комисија


Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Францускиот амбасадор во земјава Сирил Бомгартнер вели дека преговорите за постигнување на, како што нагласува, компромисниот предлог за кревање на бугарското ...
| | веќе видена | слични

Веселинка Лаброска, универзитетски професор и дописен член на МАНУ упати отворено писмо до францускиот претседател Емануелн Макрон во кое посочува дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дипломатски извори од Европската комисија на денешниот брифинг за новинарите одржан во Скопје велат дека не гледаат проблем во врска со тоа како е формулиран ...
| | веќе видена | слични

Да ги оставиме овие тинејџерски игри на страна. Македонија има сериозна работа пред себе. Она што го чекавме 30 години да го решиме еднаш и засекогаш, со ...
| | веќе видена | слични

(Отворено писмо до г. Макрон, претседател на Република Франција) Почитуван господине Емануел Макрон, претседател на Република Франција, Јас, како професорка по ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот јазик и идентитет не се доведени во прашање, уверуваат дипломатки извори од ЕК на брифингот за новинар одржан денеска во Скопје. “Самиот факт дека ...
| | веќе видена | слични

„Македонија е под целосна опсада. Изложена на вкрстен оган и однадвор и одвнатре. Ова е веќе брутална политичка агресија со сите можни средства, со единствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е ПРОТОКОЛОТ со бугарските барања на македонско-бугарската меѓувладина комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: