Муцунски: Ги повикувам граѓаните утре на протест пред Владата во 19 часот да дадеме одлучно НЕ


Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Францускиот амбасадор во земјава Сирил Бомгартнер вели дека преговорите за постигнување на, како што нагласува, компромисниот предлог за кревање на бугарското ...
| | веќе видена | слични

Веселинка Лаброска, универзитетски професор и дописен член на МАНУ упати отворено писмо до францускиот претседател Емануелн Макрон во кое посочува дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дипломатски извори од Европската комисија на денешниот брифинг за новинарите одржан во Скопје велат дека не гледаат проблем во врска со тоа како е формулиран ...
| | веќе видена | слични

(Отворено писмо до г. Макрон, претседател на Република Франција) Почитуван господине Емануел Макрон, претседател на Република Франција, Јас, како професорка по ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот јазик и идентитет не се доведени во прашање, уверуваат дипломатки извори од ЕК на брифингот за новинар одржан денеска во Скопје. “Самиот факт дека ...
| | веќе видена | слични

„Македонија е под целосна опсада. Изложена на вкрстен оган и однадвор и одвнатре. Ова е веќе брутална политичка агресија со сите можни средства, со единствена ...
| | веќе видена | слични

Владата преку своите криминалци се обиде да ве убие во текот на протестите, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 6 јули откако од плоштадот ...
| | веќе видена | слични

Денеска нема протести поради верскиот празник Курбан Бајрам, ќе продолжиме утре, а Владата треба да каже НЕ затоа што последниот предлог е класична асимилација ...
| | веќе видена | слични

Отворено писмо до г. Макрон, претседател на Република Франција Почитуван господине Емануел Макрон, претседател на Република Франција,Јас, како професорка по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Ги повикувам граѓаните утре на протест пред Владата во 19 часот да дадеме одлучно НЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: