Дали ќе останат ИЛИ ЌЕ ИЗЛЕЗАТ ОД ВЛАДА ПОРАДИ ПРЕДЛОГОТ помалите коалициски партнери?


Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
| | веќе видена | слични

(Отворено писмо до г. Макрон, претседател на Република Франција) Почитуван господине Емануел Макрон, претседател на Република Франција, Јас, како професорка по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ вели дека чекањето нов предлог не ни е во прилог бидејќи и досега сме имале предлози кои биле или за ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи нема да оди на Годишниот состанок на Мешовитата меѓувладина комисија во Банско, каде бугарското Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Тука има реципроцитет. Тоа е двострано, реципрочно. Ние ги добивме сите учебници од Бугарија како што и тие ги добија македонските учебници. Сите обврски кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во денешното радио гостување на „Канал 77“ изјави дека чекањето на нов предлог не ...
| | веќе видена | слични

РСМ не ги почитува своите договори и ветувања во однос на Бугарија, за разлика од односите со Грција. Ова за бугарската Нова го изјави бугарскиот професор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ вели дека за нас реципроцитетот е најважен во имплементацијата на Протоколот. -Тој Протокол е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарското Министерството за надворешни работи вчера испратило покана до министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Бујар Османи за одржување на ...
| | веќе видена | слични

„Македонија е под целосна опсада. Изложена на вкрстен оган и однадвор и одвнатре. Ова е веќе брутална политичка агресија со сите можни средства, со единствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали ќе останат ИЛИ ЌЕ ИЗЛЕЗАТ ОД ВЛАДА ПОРАДИ ПРЕДЛОГОТ помалите коалициски партнери?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: