Норвешка ѝ вети на Украина помош од милијарда евра


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Западот сака да ја победи Русија на „бојното поле“ во Украина и рече „нека се обидат“, што укажува дека Москва ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предупредувајќи дека воената кампања на Кремљ во Украина „едвај почнала“, претседателот Владимир Путин ги предизвика западните сојузници да си ги одмерат ...
| | веќе видена | слични

Советникот на украинскиот претседател, Володимир Зеленски, Михајло Подољак, одговори на новата закана на рускиот претседател, Владимир Путин, кој претходно ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски за американската телевизиска мрежа Си-ен-ен изјави дека Киев не е подготвен да жртвува дел од својата територија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешка ѝ вети на Украина помош од милијарда евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: