Остин: Војната на Путин е најголемата закана за Европа по Втората светска војна

„Војната што ја започна Владимир Путин без никаква причина го загрозува не само суверенитетот на Украина“, додаде американскиот министер за одбрана.
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден му се заблагодари на персоналот на ЦИА за предупредувањето за плановите на рускиот претседател Владимир Путин да изврши ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Американскиот претседател Џо Бајден на вчерашното одбележување на 75-годишнината од формирањето на Централната разузнавачка агенција (ЦИА), се заблагодари за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Џо Бајден во седиштето на Централната разузнавачка агенција (CIA) во петокот по американско време им се заблагодари на нејзините ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џим Матис – поранешниот американски секретар за одбрана со остра критика за рускиот претседател Владимир Путин. Тој руската инвазија на Украина ја нарече ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Генералот Кристофер Г. Каволи е новиот командант на американските сили во Европа, јави ДПА. Тој ќе ја преземе Европската команда на американското Министерство ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остин: Војната на Путин е најголемата закана за Европа по Втората светска војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: