ФАКТОР НА ДЕНОТ: Францускиот предлог ја „бутна“ владината веб страница, ВМРО-ДПМНЕ за утре закажа протест


ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

(Отворено писмо до г. Макрон, претседател на Република Франција) Почитуван господине Емануел Макрон, претседател на Република Франција, Јас, како професорка по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ вели дека чекањето нов предлог не ни е во прилог бидејќи и досега сме имале предлози кои биле или за ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи нема да оди на Годишниот состанок на Мешовитата меѓувладина комисија во Банско, каде бугарското Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Тука има реципроцитет. Тоа е двострано, реципрочно. Ние ги добивме сите учебници од Бугарија како што и тие ги добија македонските учебници. Сите обврски кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во денешното радио гостување на „Канал 77“ изјави дека чекањето на нов предлог не ...
| | веќе видена | слични

РСМ не ги почитува своите договори и ветувања во однос на Бугарија, за разлика од односите со Грција. Ова за бугарската Нова го изјави бугарскиот професор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ вели дека за нас реципроцитетот е најважен во имплементацијата на Протоколот. -Тој Протокол е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарското Министерството за надворешни работи вчера испратило покана до министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Бујар Османи за одржување на ...
| | веќе видена | слични

„Македонија е под целосна опсада. Изложена на вкрстен оган и однадвор и одвнатре. Ова е веќе брутална политичка агресија со сите можни средства, со единствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 143 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 271 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 97 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Францускиот предлог ја „бутна“ владината веб страница, ВМРО-ДПМНЕ за утре закажа протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: