Муцунски: Сите чинители во Бугарија велат дека се работи за истиот предлог со семантички измени


Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Министерот за надворешни работи треба целосно да се повлече од оваа расправа, што ни ја наметнуваат Бугарите, бидејќи нивните барања задираат во ...
| | веќе видена | слични

Ако македонската власт,пред се Пендаровски и Ковачевски, го прифатат предлогот, срамот во Брисел и другите европски престолнини ќе го снема, ќе се префрли врз ...
| | веќе видена | слични

Екс министерот за надворешни работи кој до 2017 година ги раководеше преговорите со Бугарија смета дека Софија користи силеџиство во односите со Македонија. Во ...
| | веќе видена | слични

Како свештенослужител пред Престолот на Севишниот Бог, немам намера да молчам пред неправдата што непосредно го угнетува мојот македонски народ, а посредно и ...
| | веќе видена | слични

Можеме да излечеме дека прво протестите се успешни, а второ Мицкоски знае како да го води овој процес и веќе станува лидер, не само претседател на партија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓувладина конференција нема да се случи, тоа е исто така лага затоа што меѓувладина конференција би се случија само доколку и ако се промени Уставот. Имајќи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски во вечерашното интервју во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа, ги објасни трите чекори преку ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во вечерашното гостување во емисијата ,,Што не е јасно” на Алфа телевизија, зборуваше за реакциите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Сите чинители во Бугарија велат дека се работи за истиот предлог со семантички измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: