Шпаркасе Банка воведува нов депозит „Штеден план“ и ги зголемува каматните стапки на денарските депозити

2 копии

Од 1 јули 2022 година, Шпаркасе Банка АД Скопје ја збогатува својата депозитна понуда со нов депозит за физички лица – Штеден план, погоден за клиентите кои се ...
| | веќе видена | слични

Организацијата на потрошувачи на Македонија стравува дека од есен, со забрзаниот раст на цените, извесно е дека голем дел од семејствата ќе влезат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во животот секогаш е важно да се најде здрава, правилна и одговорна мерка помеѓу потрошувачката и редовното штедење. Има безброј причини зошто е добро да ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка АД Скопје, во соработка со Триглав Осигурување Живот АД Скопје, следејќи ги потребите на клиентите, воведе низа новини и привилегии за своите клиенти ...
| | веќе видена | слични
6 копии

НЛБ Банка ја продолжува промотивната кампања за кредитите за физички лица, при што сите клиенти кои ќе аплицираат за некој од НЛБ кредитите, ќе имаат можност ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Летото е оној период во годината кога сигурно имате огромен број планови кои чекаат на реализација. Незаборавен одмор со своето семејство, патување кон нова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потрошувачкиот Еко-кредит на Халкбанк е наменет за физички лица и овозможува финансирање на проектите за енергетска ефикасност (ЕЕ), какви што се замената на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Почнувајќи од 1.7.2022 година Стопанска банка АД – Скопје изврши промена на каматните стапки на денарските и девизните депозити со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпаркасе Банка воведува нов депозит „Штеден план“ и ги зголемува каматните стапки на денарските депозити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: