НАРОДНА БАНКА СО СЕРИЈА МЕРКИ - за банките да даваат повисоки камати на штедењето во денари

Советот на Народната банка, на својата редовна седница, донесе одлука за натамошно раздвојување на стапките на задолжителна резерва од валутен аспект, заради ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во изминатите 30 години Народната банка ја одржа својата репутација на независна, стручна и кредибилна институција, која е столб на финансиската и ...
| | веќе видена | слични

Организацијата на потрошувачи на Македонија стравува дека од есен, со забрзаниот раст на цените, извесно е дека голем дел од семејствата ќе влезат во ...
| | веќе видена | слични

Ова беше посочено од страна на поранешниот шеф на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во земјава за време на транзицискиот период, Бишваџит Банерџи. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

И според курсната листа на Народната банка доларот речиси го достигна еврото во денарска противредност. Средниот курс на американскоиот долар вчера изнесуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 272 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАРОДНА БАНКА СО СЕРИЈА МЕРКИ - за банките да даваат повисоки камати на штедењето во денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: