Николоски: Да беше предлогот добар Ковачевски ќе славеше, а Радев и Петков немаше да го прифатат


Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
| | веќе видена | слични

-Нашите позиции се јасни, бараме македонскиот јазик без никакви дообјаснувања, почитување на Копенхашките критериуми и тргање на историските прашања од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По денешните разговори меѓу партиите во Клубот на пратениците по однос на преговарачката рамка со ЕУ и францускиот предлог, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Николоски: ДА РАСЧИСТИМЕ: Тие треба да се спремаат за згаснување на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ не е имотот, не е сметката, ВМРО е кодот на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, преку фејсбук статус за вечерва најави целосна блокада пред Владата, а за утре повторно голем ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, на својот фејсбук профил најави вклучување во вестите на Канал 5 ТВ, каде ќе зборува отворено за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Да беше предлогот добар Ковачевски ќе славеше, а Радев и Петков немаше да го прифатат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: