ЕУ: Трансферите на криптовалути СО ИСТИ ПРАВИЛА ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ

2 копии

Биткоинот е на пат да ја испрати својата најдобра недела од октомври минатата година, поддржан од општо враќање на апетитот за ризик на глобалните пазари, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Биткоинот и другите криптовалути пораснаа во средата, потпомогнати од корелацијата помеѓу дигиталните средства и технолошките акции. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Бил Гејтс штотуку доби законско одобрение за купување на 2.100 хектари обработливо земјиште во Северна Дакота во вредност од 13,5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Централната банка на Велика Британија денеска предупреди дека неодамнешните падови на криптовалути кои збришаа повеќе од 2 билиони долари ја нагласуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Банката соопшти дека падовите ги изложиле недостатоците на крипто-пазарите кои потсетуваат на претходните финансиски превирања.Екстремната нестабилност на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Претседателот на Ел Салвадор ја удвои загубата на инвестициите на неговата земја во криптовалутата со купување на повеќе од 1,5 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 113 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: Трансферите на криптовалути СО ИСТИ ПРАВИЛА ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: