На Вол Стрит најлошо прво полугодие од 1970 година

Јунската стапка на инфлација од 14,5 % за Благица Петрески од Институтот за економски анлизи „Financethinк“ е очекувана и предвидлива. Причините за раст главно ...
| | веќе видена | слични

Скоро 40.000 денари месечно му се потребни на едно четиричлено семејство за да ги набави основните производи и да плати сметки. Најновата пресметка на ССМ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инфлацијата забрзува, а ако продолжи темпото на раст и на забрзување на поскапувањата ни се заканува дополнителна економска криза, но и можни социјални немири. ...
| | веќе видена | слични

Продолжување на штрајковите во државните институции и тужба против државата пред Советот на Европа најавија синдикатите, поради одбивањето на Владата линеарно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 342 | | | веќе видена

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 347 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, осврнувајќи се на владините мерки за енергетската криза, рече дека угостителите и хотелиерите ќе добијат ...
сите 151 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Вол Стрит најлошо прво полугодие од 1970 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: