Џафери: Јас нема да се спуштам на ниво на Мицкоски и да навредувам на лична основа


Собранискиот спикер Талат Џафери од собраниската говорница им образложи на пратениците зошто смета дека и понатаму треба да ја врши својата функција откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Лидерот на ДУИ Али Ахмети рече дека со ‘загриженост’ ги следи од медиумите последните изјави на политичарите, посебно нагласувајќи ги оние изјави против ...
| | веќе видена | слични
13 копии

При расправата на синоќешната седница за интерпелација на претседателот на Собранието, последен говорник беше лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Тој изрази поддршка ...
| | веќе видена | слични

Доцна синоќа пратениците од македонското Собрание со 61 глас „против“, а 43 „за“ ја одбија интерпелацијата на собранискиот претседател Талат Џафери. Последен ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Северна Македонија, Талат Џафери ја доби довербата од мнозинството пратеници при интерпелацијата иницирана од опозицијата. „За“ ...
| | веќе видена | слични

Со 61 пратеник „против“, 43 гласа „за“ и ниту еден воздржан, пратениците вечерва не го изгласаа предлогот за интерпелација за работењето на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 146 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 61 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Јас нема да се спуштам на ниво на Мицкоски и да навредувам на лична основа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: