Кина и Индија би можеле да го нарушат планот на Г7 за руската нафта

Кина и Индија би можеле да го попречат спроведувањето на планот на земјите од Г7 за ограничување на цената на руската нафта со ангажирање на нивните бродови за ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на глобалниот пазар продолжија да паѓаат во четвртокот, откако се зголемија ризиците од рецесија и загриженоста за намалената понуда. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иран за да може да и конкурира на руската нафта на кинескиот пазар мораше да ја намали цената на својот енергенс, објави Блумберг. Кина стана критична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина стана критична дестинација за руската нафта бидејќи Москва се обидува да го одржи извозот по нејзината инвазија врз Украина. Ова доведе до зголемена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Минатиот месец повеќе од 5 милиони барели нафта, кои беа дел од историското ослободување на резервите на САД за итни случаи, беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Време зa читање: 3 минути Како што Кина ги засилува своите купувања на руска нафта, Иран е принуден да ја намали цената на својата веќе евтина сурова нафта за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина и Индија би можеле да го нарушат планот на Г7 за руската нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: